Po raz kolejny mury naszej szkoły odwiedzili muzycy Filharmonii Dolnośląskiej, którzy zaprezentowali się w koncercie pod wymownym tytułem ,,Muzyka ze śmietnika?. Artyści opowiedzieli nam historię szczurka Maurycego, który poznawał różne formy tworzenia muzyki. Później dowiedzieliśmy się, co to jest ,, Perkusja ciała? czyli granie na własnym ciele: uderzanie ręką o brzuch , o kolano, klaskanie itp. Następną ciekawą formą muzyczną jest bit boks – to tworzenie muzyki (naśladowanie instrumentów muzycznych) przy pomocy dźwięków wydobywanych z buzi. Niezbędny do tego jest język, krtań, przepona brzuszna i mikrofon. Wykonaliśmy również muzykę kanonem, czyli muzykę na wiele instrumentów. Poznaliśmy trąbkę jako instrument dęty blaszany; klarnet basowy-instrument dęty drewniany, perkusję jako instrument perkusyjny.
Koncert Filharmonii