Koncert Filharmonii

Po raz kolejny mury naszej szkoły odwiedzili muzycy Filharmonii Dolnośląskiej, którzy zaprezentowali się w koncercie pod wymownym tytułem ,,Muzyka ze śmietnika?. Artyści opowiedzieli nam historię szczurka Maurycego, który poznawał różne formy tworzenia muzyki. Później dowiedzieliśmy się, co to jest ,, Perkusja ciała? czyli  granie na  własnym ciele: uderzanie ręką o brzuch , o kolano, klaskanie itp. Następną  ciekawą formą muzyczną  jest bit boks – to  tworzenie muzyki (naśladowanie instrumentów muzycznych) przy pomocy dźwięków  wydobywanych z buzi. Niezbędny do tego jest język, krtań, przepona brzuszna i mikrofon. Wykonaliśmy  również muzykę kanonem, czyli muzykę   na wiele instrumentów. Poznaliśmy  trąbkę jako instrument dęty blaszany;   klarnet  basowy-instrument dęty  drewniany, perkusję jako instrument  perkusyjny.